Aprūpētāju kursi

Aprūpētāju kursi

Licenzēti kursi “Aprūpes pamati slimnieku un vecu cilvēku kopšanai mājās”

Apmācām pēc šīs programmas no 2012. gada. Programma ir licencēta 2014. gadā. Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments, Licence Nr. DIKS-20-246-ail.

INDIVIDUĀLO nodarbību ONLINE maksa 117.00 Eur + 2.00 Eur pasta izdevumi (parastā cena ir 180,00 EUR).

Mācības notiek INDIVIDUĀLI SKYPE. Mācības notiks apmēram 4-6 stundas, intensivās nodarbībās. Nodarbības viens pret viens, Jūs un skolotājs.

 Beidzot apmācības, Jūs saņemsiet Eiropas apstiprinātu sertifikātu latviešu un angļu valodās + sertifikāta tulkojums vācu valodā.

Kurss ir paredzēts:
Visiem, kas vēlas apgūt patronāžas, slimnieku kopšanas – darbinieka profesiju, sociālajiem darbiniekiem, cilvēkiem strādājošiem ar vecākās paaudzes ļaudīm; cilvēkiem, kas rūpējas par saviem tuviniekiem.

Patronāžas darbinieku kursu mērķis ir sagatavot kvalificētus aprūpētājus.
Mūsu nodarbībās jūs apgūsiet jaunas zināšanas un prasmes, kas palīdzēs jums strādāt jebkurā ģimenē.

Mācību programma:

1. Ievads specialitātē.

2. Novecošanas psiholoģija

Novecošanās, vecākās paaudzes cilvēku uzvedība un uzvedības raksturīgākās īpašības; radinieku un ģimenes loma; kā komunicēt ar cilvēku gados.

3. Vispārējie aprūpes principi:

  • Novecošanas īpatnības. Vecāka gadagājuma cilvēki. Īss pārskats par saslimšanām, kas izplatītas vecāka gadagājuma cilvēku vidū (insults; infarkts; cukura diabēts; bronhiālā astma; hipertenzija; Alcheimera slimība; depresija; demence; ādas slimības).
  • Higiēna. Pacienta kopšana mājas apstākļos (darbinieka higiēna; pacienta higiēna; barošana; medikamentu uzņemšana; izgulējumi; pozicionēšana; asinsspiediena mērīšana; glikozes mērīšana).
  • Pirmās palīdzības pamati (pie infarkta; pie insulta; aizrīšanās gadījumā; saindēšanas gadījumā; pie apdeguma/apsaldēšanas).
  • Darbinieka ergonomika; pacienta pārvietošana, vertikalizācija pozicionēšana; piederīgo apmācība pasīvam kustībām, kas nepieciešamas paralizētam pacientam ikdienā galvenās kontrindikācijas (kad nevar vingrot) vingrošanai nepieciešamo aktīvo vingrojumu komplekss pacientiem ar parēzem vingrojumi pēcoperācijas periodā; pēc gūžas locīvas endoprotezēšanas(ko drīkst, ko nedrīkst) vecāka gadagājuma cilvēku ikdienas kustību minimums- elpošanas vingrojumi, vispārattīstošie vingrojumi.

*Brīvu vakanču gadījumā Jums var tikt piedāvāta arī iespēja strādāt mūsu uzņēmumā.