Dažkārt ir diezgan grūti apvienot karjeru, personīgo ģimeni, ikdienišķus darbus un aprūpi par saviem veciem vecākiem. Aprūpe par veciem cilvēkiem ietver sevī pavadīšanu un dažāda veida palīdzības sniegšanu cilvēkiem gados. Mūsu programma tendēta saglabāt jūsu radinieku ikdienas dzīves ritmu, kā arī izveidot viņiem komfortablus un drošus apstākļus, lai saglabātu jūsu sirdsmieru.
Kā rāda prakse, tad visgrūtākais mūsu klientiem pārliecināt savus vecākus, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība. Ja jūs jau esat saskāries ar līdzīgām problēmām vai paredzat problēmu, tad palasiet mūsu ieteikumus:
Pajautājiet saviem vecākiem, kur viņi vēlas dzīvot. Atbilde jūs neizbrīnīs: viņi vēlas palikt savās mājās. Un jums tā var kļūt par problēmu: visbiežāk cilvēki gados atsakās no palīdzības tāpēc, ka nevar ciest aprūpes speciālistus viņu mājās. Šāda veida ielaušanās viņu dzīvoklī tiek vērtēta kā viņu neatkarības un personīgās dzīves draudi. Mūsu pieredze līdzīgu jautājumu risināšanā varbūt ļoti vērtīga arī jums.
Ja jūsu vecāki dzīvo kopā, tad parunājiet ar to, kam vismazāk ir nepieciešama palīdzība. Piemēram, pasakiet viņam, ka viņa otrai pusītei viņai/viņam ir ļoti vajadzīga palīdzība no ārpuses, neskatoties uz to, ka aprūpe ir vajadzīga abiem. Apvienojoties ar vienu no vecākiem, jūs spēsiet palīdzēt abiem.
Var arī vienkārši piedāvāt nolīgt cilvēku, kas uzturētu mājas kārtību. Šajā situācijā tas neizklausās tik graujoši vecāku neatkarībai un būs kā pirmais solis, lai piesaistītu kādu palīdzību no ārpuses. Lieciet akcentus uz to, ko vecāki paši fiziski nespēj paveikt, bet kādam taču vajag slaucīt grīdu ar putekļusūcēju, mainīt gultas veļu, strādāt dārzā. Vai arī piedāvājiet nolīgt cilvēku, kas veiks pirkumu iegādi un varēs pavadīt uz slimnīcu un aiziet kopā pie ārsta, kā arī citu uzdevumu veikšanai. Iespējams, vēlāk jūsu vecāki būs spējīgi pieņemt arī to palīdzību, no kuras atsakās šobrīd. Jūs varat rēķināties ar to, ka jūsu vecāki novērtēs jūsu atbalstu un padraudzēsies ar aprūpētāju, un iespēja par papildus individuālo aprūpes palīdzību vairs nebūs tik atbaidoša.
Ja jūsu vecāki dzīvo kopā ar jums, tad akcentējiet, ka palīdzība ir vajadzīga Jums, nevis vecākiem. Sakarā ar to, ka vecāki visbiežāk liek savu bērnu intereses augstāk par savējiem, tad viņi nāks jums pretī. Pasakiet, ka jums nepieciešama palīdzība mājsaimniecības uzturēšanā vai arī, ja kāds rūpēsies par jūsu vecākiem, tad jums būs vairāk laika ikdienišķu mājas lietu veikšanai.
Pārlieciniet vecākus, ka jūs jutīsieties daudz mierīgāk, ja zināsies, ka ar viņu vienmēr ir aprūpētājs un palīdz viņam. Pat tad, kad jūs neesat mājās.
Tad vēl viena pārbaudīta metode, jūs varat izmantot kāda pārbaudīta speciālista vai jūsu vecāku acīs autoritāra cilvēka viedokli. Jūs būsiet pārsteigti, ar kādu entuziasmu vecāki seko ģimenes ārsta, medmāsas vai ģimenes drauga ieteikumiem. Izmantojiet šo cilvēku autoritāti, lai palīdzētu jūsu radiniekiem.
Kad bērni cenšas palīdzēt saviem radiniekiem, tas daudzās ģimenēs rada pārpratumus un aizvainojumus. Toties, nevajadzētu būt tā, ka aizvainojumi un viltus vainas sajūta jūs apstādina aizsargāt jūsu vecāku dzīvi un padarīt to maksimāli ērtāku.